Dieta pudełkowa. Czy jest zdrowa?

Diety pudełkowe to hit ostatnich lat. Wygodna, różnorodna i smaczna. Jednak wciąż wiele osób zastanawia się, czy jedzenie zapakowane w pudełko może być zdrowe? Postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości. 

Dieta pudełkowa z pewności ma wiele zalet. To przede wszystkim ogromna oszczędność czasu. Jeśli policzymy ile czasu w tygodniu zajmuje nam kupowanie produktów spożywczych, a następnie ich przetworzenie, to z pewnością wyjdzie nam kilka ładnych godzin. Oczywiście, nic nie dorówna domowemu obiadkowi, ale nie oszukujmy się –  kto w dzisiejszych czasach ma tyle wolnego, aby codziennie przygotowywać zdrowe posiłki? Z pomocą przychodzi oferta Zdrowego Dopingu, która nie tylko zaoszczędzi nam cenny czas, ale i zadba o nasze zdrowe, samopoczucie, a nawet wygląd.

Dieta pudełkowa jest zróżnicowana

Potrawy przygotowane w ramach naszego cateringu są zróżnicowane. Oznacza, to, że kucharze starają tworzyć menu, w którym codziennie goszczą inne potrawy i smaki.  Gotując samodzielnie  w domu bardzo trudno jest zapewnić sobie codziennie pięć różnych posiłków. Takie rozwiązanie byłoby niezwykle pracochłonne, wymagałaby poświecenia sporej ilości czasu. Dodatkowo, oprócz stałego urozmaicenia, dieta pudełkowa jest estetycznie przygotowana, co jest o tyle ważne, że jedzenie powinno być ucztą nie tylko dla naszych kubków smakowych, ale i dla naszych oczu.

Catering dietetyczny sprawdzi się w przypadku osób, które lubią poznać nowe smaki i stale poszukują alternatyw dla tradycyjnych składników i przepisów.

Zbilansowane składniki

Diety przygotowywane przed Zdrowy Doping opracowane są przez dietetyków. Nasze potrawy zapewniają odpowiednią ilość składników mineralnych takich jak: białka, tłuszcze, węglowodany, czy odpowiednią ilość zalecanej dawki witamin, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Samodzielnie w domu trudno zadbać o tak skrupulatne podejście do przygotowywanych dań.

Odpowiednia liczba kalorii

Dieta pudełkowa jest szczególnie wygodna dla osób, które są w trakcie diety odchudzającej. Najczęściej diety wymagają pewnej regularności i nauki zdrowych nawyków. To trudne, szczególnie dla osób, które podchodzą do odchudzania pierwszy raz.  Aby nasz metabolizm prawidłowo pracował, należy zjadać pięć posiłków o stałej porze dnia. W momencie kiedy mamy gotowe dania w lodówce o wiele łatwiej jest dostosować się do takiego planu. Dodatkowo, każda dieta opracowana jest na podstawie wartości kalorycznej. Przykładowo, w Zdrowy Doping do wyboru jest wiele opcji kalorycznych ( 1100, 1200, 1300, 1500, 1800, 2000, 2200, 2500 kcal). W warunkach domowych niezwykle trudno jest ważyć każdy posiłek i  liczyć wszystkie kalorie podane na talerzu.

Dzięki dokładnemu harmonogramowi posiłków i dokładnie zaplanowanej diecie, możesz w szybkim czasie zobaczyć rezultaty. Efektem będzie nie tylko spadek wagi, ale i przede wszystkim lepsze samopoczucie, poprawa jakości skóry, kondycji i dodatkowy zastrzyk energii.

Eliminacja produktów

Firmy cateringowe posiadają w swojej ofercie różne opcje diet eliminacyjnych. Przykładowo, w Zdrowy Doping proponowana jest dieta bezlaktozowa, która eliminuje produkty mleczne. Takie rozwiązanie jest szczególnie doceniane przez osoby, u których dopiero zdiagnozowano alergie bądź nietolerancję pokarmową. Nauka gotowania, wybór produktów, sposób ich przyrządzenia – to nabranie zupełnie nowych nawyków żywieniowych. Dzięki gotowej diecie, można nie tylko zyskać lepsze samopoczucie, ale przede wszystkim nauczyć się w jaki sposób przygotowywać sobie smaczne, wartościowe dania z ominięciem „kłopotliwych” składników.

Lokalni dostawcy

Firmy cateringowe z reguły współpracują z lokalnymi dostawcami, którzy zasilają restauracyjne spiżarnie w najlepsze i najświeższe produkty. Dzięki temu, można mieć pewność, że jedzenie jest świeże i pochodzi ze sprawdzonych źródeł.

Dieta pudełkowa to nie tylko wygoda i oszczędność czasu. Pamiętajmy, że nad każdym posiłkiem czuwają najlepsi kucharze i dietetycy, którzy zadbają o to, aby dania były świeże i pyszne. Dzięki temu, to wspaniała opcja dla osób, które chcą jeść smacznie, różnorodnie i przede wszystkim zdrowo.